"Ponad 300 motocykli na spotkaniu w Ciechanowie"
Dodane przez Boniek dnia 22 luty 2009 22:21:56
Obrazek

W sobotnie popołudnie - 10 maja - centum Ciechanowa rozbrzmiało rykiem silników setek motocykli. Pasjonaci "dwóch kółek" przybyli na swych maszynach na parking przed Farską Górą.

Tam na ołtarzu polowym, odbyła się msza prowadzona przez sześciu księzy żywo zainteresowanych motocyklami. Podczas Mszy świętej padły nazwiska zaprzyjaźnionych kolegów motocyklistów, którzy zginęli w wypadkach motocyklowych w ostatnich latach.

Delegacja ciechanowskich motocyklistów w hołdzie ofiarom wojennej historii złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod Pomnikiem Krzyża Katyńskiego przy ciechanowskiej farze.

Impreza pod hasłem IV Ciechanowskie Otwarte Spotkanie Motocyklowe została zorganizowana z inicjatywy Bankowej Grupy Motocykli Zabytkowych i Ciężkich. Idea zorganizowania :zlotu: narodziła się w głowach kilku fascynatów motocykli którzy w listopadzie 2007 roku spotkali się w tej sprawie po raz pierwszy.

Po uroczystej mszy parada motocykli eskortowana przez policję i straż miejską ruszyła na spotkanie z mieszkańcami i władzami miasta, które odbyło się na parkingu przed krytą pływalnia. Uczestników spotkania przywitała Ewa Gładysz - zastępca prezydenta Ciechanowa, która wymieniła się z przedstawicielami BGM i CKM okazjonalnymi pamiątkami.

Pani prezydent obiecała nawet iż na kolejne spotkanie przybędzie na motocyklu.

Motocyliści zaprezentowali swoje umiejętności w sprawnościowych konkursach motocyklowych. Nie zabrakło też tradycyjnego palenia gumy. Następnie parada stalowych rumaków przemieściła się na część spotkania przeznaczoną już tylko dla motocyklistów i osób indywidualnie zaproszonych. Tu uczestnicy mogli biesiadować i wspólnie bawić sięprzy akompaniamencie zespołów bluesowych takich jak WHY DUCKY?, BLACK FLOWERS i DEMOBIL BLUES GANG.

Sprzyjająca pogoda oraz promocja spotkania pozwoliły ściągnąć na imprezę ponad 300 motocykli, wsród których nie zabrakło weteranów, Harley-ów, Gold Wing-ów, motocykli klasy supersport, enduro i cross czy chociażby tzw. trike - pojazdów trójkołowych własnej konstrukcji.

Warto również zaznaczyć, że w spotkaniu udział wzięli nie tylko motocykliści z Ciechanowa, ale również z innych miast Polski. Na uwagę zasługuje fakt, iż wśród aktywnych motocyklistów znalazły się także amazonki, kobiety prowadzące motocykle. Jedna z pań otrzymała nagrodę za najdłuższą drogę jaką przebyła ze Starogardu Gdańskiego.

Historia ciechanowskich spotkań motocyklowych rozpoczyna się w roku 1998 ("MOTOPIKNIK Ciechanów - Gołotczyzna") i prowadzi przez lata 1999 (MOTOPIKNIK) oraz 2005 (OFICJALNE OTWARCIE SEZONU BGM I PRZYJACIÓŁ - Browar Ciechanów - Zajazd Agrotur w Niestumiu).

Z uwagi na duże zainteresowanie i systematyczny wzrost liczby aktywnych motocyklistów organizatorzy wyrażają nadzieję kontynuacji spotkań w kolejnych latach.

Otwartość spotkań polega na uczestnictwie w nich motocykli wszelkiej maści i wszystkich chętnych motocyklistów zarówno tych zrzeszonych jak i nie zrzeszonych w klubach czy stowarzyszeniach.

Pomoc w zorganizowaniu majowej imprezy wykazały takie instytucje jak Bank Spółdzielczy w Ciechanowie, Centrum Kultury i Sztuki, Ciechanowskie Duszpasterstwo Akademickie KEFAS.

Podziękowania od organizatorów należą się prezydentowi miasta za objęcie oficjalnego patronatu nad imprezą oraz ciechanowskiej policji i straży miejskiej. Impreza nie mogła by się odbyć bez zaangażowania sponsorów i ludzi wielkiego serca, którym uprzejmie dziękujemy.

Patronami medialnymi byli "Czas Ciechanwa" i Katolickie Radio Ciechanów.

Autor: Wojtek & Wojtek
Czas Ciechanowa nr 20 z roku 2008

Galeria